Projekt „Prolínání generací“

Senioři a děti

V pátek 31.3.2023 jsme zahájili náš dlouhodobý projekt “Prolínání generací”. I když s tímto pojmem jste se již u nás setkali, jelikož se prolíná všemi našimi aktivitami , prohloubili jsme jej a vymysleli následovné :
oslovili jsme domovy seniorů “U Kostelíčka” a “Dubina” s tím, že bychom chtěli organizovat  1x měsíčně pravidelná setkávání seniorů a dětí. Naši myšlenku jsme prezentovali ZŠ Josefa Ressla a ZŠ Svítání a jejich představitelům se nápad  zalíbil.
Na setkáních se budou pravidelně setkávat stejné skupiny seniorů a dětí a budou si povídat, učit se, něco tvořit… Po roce bychom chtěli vyhodnotit, jak je toto setkávání ovlivnilo a obohatilo.
V pátek jsme se všichni poprvé setkali a začali jsme velikonoční tematikou. Povídali jsme si, tvořili i trošku si něco zazpívali.
Mně osobně překvapilo, jak byly děti hned otevřené a neostýchaly se a hned začaly seniorům pomáhat při tvoření. Máme z toho moc velkou radost. 1,5 hodiny uteklo jako voda a děti hlásily, že se již těší, jak budou příště ukazovat seniorům třeba to, jak stáhnout do tabletu knihu.😁🥰😍
Za Bethany tým      Lenka Sykáčková

Prolínání generací – Facebook