Logo ZŠ Josefa Ressla

Projekt „Prolínání generací“

Senioři a děti

V pátek 31.3.2023 jsme zahájili náš dlouhodobý projekt “Prolínání generací”. I když s tímto pojmem jste se již u nás setkali, jelikož se prolíná všemi našimi aktivitami , prohloubili jsme jej a vymysleli následovné :
oslovili jsme domovy seniorů “U Kostelíčka” a “Dubina” s tím, že bychom chtěli organizovat  1x měsíčně pravidelná setkávání seniorů a dětí. Naši myšlenku jsme prezentovali ZŠ Josefa Ressla a ZŠ Svítání a jejich představitelům se nápad  zalíbil.
Na setkáních se budou pravidelně setkávat stejné skupiny seniorů a dětí a budou si povídat, učit se, něco tvořit… Po roce bychom chtěli vyhodnotit, jak je toto setkávání ovlivnilo a obohatilo.
V pátek jsme se všichni poprvé setkali a začali jsme velikonoční tematikou. Povídali jsme si, tvořili i trošku si něco zazpívali.
Mně osobně překvapilo, jak byly děti hned otevřené a neostýchaly se a hned začaly seniorům pomáhat při tvoření. Máme z toho moc velkou radost. 1,5 hodiny uteklo jako voda a děti hlásily, že se již těší, jak budou příště ukazovat seniorům třeba to, jak stáhnout do tabletu knihu.😁🥰😍
Za Bethany tým      Lenka Sykáčková

Fotogalerie
Prolínání generací – Facebook
Nelze přidávat komentáře.
Nadcházející akce
 1. Výběrové řízení do matematických tříd 2024/2025

  23. května v čase 14:00 - 16:00
 2. Den dětí

  3. června
 3. Volby do školské rady

  4. června v čase 15:30 - 19:30
 4. Třídní schůzky

  4. června v čase 16:30 - 18:30
 5. Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

  11. června v čase 17:00 - 18:00
 6. Veselé odpoledne

  12. června
 7. Slavnostní rozloučení s 9. ročníky

  19. června