Logo ZŠ Josefa Ressla

Soutěž ŠD – Svatý Martin na bílém koni

Koník sv. Martina

Ahoj děti,

nejprve vám chceme moc poděkovat za krásné fotky skřítků Podzimníčků. Výsledky budou zveřejněny. Šlo vám to skvěle a tak jsme se rozhodly vyhlásit další úkol.

Ten zní:

Blíží se nám svátek svatého Martina, a proto vaším úkolem bude vyrobit koníka (i s Martinem), na kterém Martin přijel. Zase můžete použít jakýkoliv materiál nebo jen namalovat obrázek. Budeme se moc těšit!

Moc se těšíme na Vaše fotky, které můžete zasílat na email: m.lejsková@zsjres.cz

Vaše vychovatelky

G, Š, M, H, J

Svátek svatého Martina (11. 11.) se oslavoval na počest biskupa Martina (Martinuse) z Tours, který byl nejdříve vojákem, ale jelikož obdaroval žebráka, tak se mu ve snu zjevil sám Ježíš Kristus. Po tomto zážitku se Martin nechal pokřtít a opustil armádu a začal sloužit Bohu. Na tento svátek se peče Svatomartinská husa, rohlíčky nebo podkovy a dnes i pije Svatomartinské víno. Je to oslava toho, že zima střídá podzim – na Svatého Martina často začínalo sněžit…

Nelze přidávat komentáře.
Nadcházející akce

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející akce.