Den jazyků na Gymnáziu Dašická

Anglická slova
Dne 20.10. se deset žáků devátých ročníků zúčastnilo již 6. ročníku soutěže Den jazyků na Gymnáziu Dašická. Jako každý rok se soutěžilo v jazycích anglickém, německém, ruském, španělském, italském, francouzském a v latině. Naše škola sestavila dva týmy, tým Démoni ve složení Anna Burianová, Nikola Horná, Jolana Maixnerová, Arnošt Nimrichter a Jindřich Straka (všichni 9.A) a tým Lodní šrouby ve složení Kateřina Ejindu, Natálie Fiedlerová, Natálie Kočárníková, Veronika Kušnírová (všichni 9.B) a Samuel Tamas (9.C). Přesto, že většina ze soutěžních jazyků se na naší škole nevyučuje, žáci předvedli krásný výkon a ač jsme se v top šestce z 22 soutěžních týmů neumístili, odnesli jsme si spoustu krásných zážitků a strávili příjemné dopoledne.
Děkuji všem žákům za krásnou reprezentaci naší školy.
Veronika Morávková