Logo ZŠ Josefa Ressla

Pasování prvňáčků na čtenáře v Krajské knihovně v Pardubicích

Knihovna
Leč je to těžko k uvěření, blíží se konec školního roku. Pro prvňáčky je to jejich první konec, ve kterém prokázali svou odvahu, houževnatost a radost, díky čemuž se dnes mohou pyšnit čemu všemu se s radostí naučili. Milým oceněním jim bylo pasování na čtenáře, které se uskutečnilo 2. června v Krajské knihovně v Pardubicích. Král je přijal, uvedl a každého pasoval na rytíře a rytířku krásného slova! Každý z žáků už nyní zastává svého slova a s knihou, kterou dokáží díky svému úsilí číst, hájí svůj post rytíře a rytířky. Tove Jansson, finská spisovatelka, jednou když potkala dívenku časně z rána a s knihou v ruce, se jí zeptala, proč je venku tak brzy. Dívenka jí odpověděla, že je příliš mnoho knih a příliš málo času.
Pasování na čtenáře
Pasování
Pasování
Pasování
Nelze přidávat komentáře.
Nadcházející akce

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející akce.