Logo ZŠ Josefa Ressla

Jakub Rychtecký – dopis pro rodiče

Znak - Pardubice

Vážení rodiče,

dovolte mně Vás oslovit v souvislosti s povinným testováním v městem zřizovaných základních školách (na základě rozhodnutí vlády) a souvisejících karantén a izolací, které nařizuje Krajská hygienická stanice Pardubického kraje (nikoliv ředitelka/ředitel školy) na základě následného PCR testu. Děkuji Vám za spolupráci s vedením a personálem našich škol, vím, že situace, nejistota v důsledku neustále se měnících podmínek a dlouhotrvající epidemické situace je pro nás všechny velmi vyčerpávající.

Chci Vás ubezpečit, že ředitelé, pedagogové, vychovatelky v družině, asistenti pedagogů ale i nepedagogický personál dělají maximum pro to, aby byl chod školy a výuky co nejplynulejší s použitím různých forem vzdělávání včetně organizačně velmi náročné hybridní výuky, kdy je část třídy v karanténě na online výuce a část přítomná ve škole. Od některých ředitelek a ředitelů našich základních škol jsem zaznamenal, že situaci okolo organizace výuky a návratu dětí nebo i celých tříd výrazně komplikují omezené kapacity testovacích míst pro PCR testy v Pardubicích, neboť hygiena (závislá na informaci o potvrzení pozitivity z testovacích míst) posílá někdy děti do karantény s velkým zpožděním, což komplikuje situaci Vám i škole. Testovací místa v Pardubicích provozuje Pardubická krajská nemocnice (vlastníkem je Pardubický kraj) a také soukromá zdravotnická zařízení s potřebnou registrací.

Z důvodu výše uvedeného jsem z pozice náměstka primátora pro školství oslovil odbor zdravotnictví Krajského úřadu Pardubického kraje (Pardubická krajská nemocnice navýšila kapacity minulý týden), ale i soukromá zdravotnická zařízení s prosbou a žádostí o navýšení denních testovacích kapacit. Přesto, že se provozovatelé testovacích míst potýkají s nedostatkem kvalifikovaného personálu a jeho dlouhodobou extrémní vytížeností, podařilo se dosáhnout dohody o navýšení kapacit testovacích míst. Společnost MeDiLa, s.r.o. (odběrové místo Štrossova ulice) navyšuje od příštího týdne o vyšší stovky PCR testů denně pro Pardubice, o 150 PCR testů denně navyšuje také testovací Scimed Biotechnologies, s.r.o. u vlakového nádraží. Domluvil jsem se rovněž se zástupci společnosti Multiscan, s.r.o. a jejich laboratoří, kteří jsou připraveni reagovat kapacitami pro PCR testování. Ve snaze o zajištění co nejplynulejšího provozu škol ve prospěch všech našich dětí prosím o dodržování pokynů Krajské hygienické stanice Pardubického kraje k testování (např. nemá smysl chodit na PCR test dříve, než určí hygiena, v případě, že se neozývá nebo si nejste jisti, tak ji raději, prosím, kontaktujte).

Kontakty ve formě odkazů na registrovaná zdravotnická zařízení oprávněná provádět PCR testování v Pardubicích přikládám pro Váš přehled níže:

https://www.nempk.cz/informace/pcr-testovani-1

https://reservatic.com/cs/public_services/medila-spol-s-r-o-pardubice-statim-covid-19

https://testovani.uzis.cz/Detail?id=f30bdf1c-0172-465e-9921-86c9b2415acc&backURL=/Home/FilterRegion

https://scimed-biotechnologies.reenio.cz/cs/#/place/scimed-odberove-misto-pardubice-15155/2020-12-08;viewMode=7-days

https://www.antigenni-testy-covid.cz/

https://altoa.cz/rezervace/ms/pcr-test

https://llg.labservice.cz/mista.php?id=3

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vám a Vašim dětem závěrem popřál pevné zdraví a krásný adventní čas.

 

S pozdravem

 

Jakub Rychtecký, náměstek primátora Pardubic pro školství

V Pardubicích 2. 12. 2021

Nelze přidávat komentáře.
Nadcházející akce
 1. Výběrové řízení do matematických tříd 2024/2025

  23. května v čase 14:00 - 16:00
 2. Den dětí

  3. června
 3. Volby do školské rady

  4. června v čase 15:30 - 19:30
 4. Třídní schůzky

  4. června v čase 16:30 - 18:30
 5. Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

  11. června v čase 17:00 - 18:00
 6. Veselé odpoledne

  12. června
 7. Slavnostní rozloučení s 9. ročníky

  19. června