Přijímací zkoušky na SŠ a SOU

Výchovná poradkyně: Mgr. Gita Macháčková

Konzultační hodiny: uterý 11.00-14.00 hodin, po telefonické domluvě kdykoliv

Vážení rodiče, vzhledem ke změnám ve způsobu přijímacího řízení od října 2016, uvádím stručný popis kroků, které je třeba učinit pro zdárný průběh přijetí vašeho dítěte na SŠ nebo SOU:
1. Vyplněné přihlášky na střední školu (včetně lékařského potvrzení, pokud je požadováno) donést výchovné poradkyni v týdnu od 5.2. do 9.2.2018, nebo i dříve. Je možné podat 2 přihlášky do 1.kola přijímacího řízení.

2. Základní škola zkontroluje a potvrdí přihlášku, předá dítěti a rodič doručí (poštou či osobně) přihlášku na střední školu do 1. 3. 2018.

3. Na středních školách proběhne 1.kolo přijímacích zkoušek do maturitních oborů 12. 4. 2018, 2. kolo přijímacích zkoušek 16. 4. 2018, Cermat dodá výsledky testů školám nejpozději do 28.4.2018 a  ředitelé škol pak vyvěsí seznamy přijatých uchazečů na veřejně přístupném místě ve škole a na svých webových stránkách (pozor! přijatým uchazečům se nerozesílá rozhodnutí o přijetí, den po zveřejnění výsledků začíná běžet 10denní lhůta na uplatnění zápisového lístku).

Nepřijatým uchazečům rozešlou rozhodnutí o nepřijetí. Toto je nutné včas převzít a do tří dnů je možné proti tomuto rozhodnutí podat odvolání (vzor odvolání naleznete v dokumentech ke stažení).

Náhradní termíny pro přijímací řizení (pro žáky, kteří se pro nemoc do 3 dnů po zkouškách písemně omluví) jsou 10.5.2018 a 11.5.2018.

4. Přijatí žáci nejpozději do 10 pracovních dnů po vyhlášení výsledků přijímacího řízení odevzdají na střední školu zápisový lístek, jinak zanikají účinky rozhodnutí o přijetí.

5. Zápisový lístek uplatní uchazeč pouze jednou. Výjimkou je případ, kdy je uchazeč přijat na jinou školu na základě kladně vyřízeného odvolání, nebo pokud byl přijat na školu s talentovou zkouškou.

6. Po uzavření 1. kol přijímacího řízení mohou střední školy s volnými místy vyhlásit další kola přijímacího řízení, kam uchazeč může podat neomezený počet přihlášek. Jejich seznam naleznete na stránkách krajského úřadu, nebo sledujte přímo stránky školy, o kterou má vaše dítě zájem. V případě jakýchkoli nejasností mě samozřejmě můžete navštívit v době mých konzultačních hodin nebo se domluvit na jiném termínu, případně telefonicky.
G. Macháčková

STÁTNÍ SVÁTEK